Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 
 
 
  Anasayfa » Duâlar » Fil Sûresi
Fil Sûresi

EY RESÛLE TABÎ OLMAKTA GECİKENLER,

KUR’ÂN’I ÂZÎM’DE BİLDİRİLEN FİL SÛRESİNİ DE BİLMEZ MİSİNİZ
 
“HABİBİM, RABBİNİN ASHAB-I FİLE NE YAPTIĞINI BİLİR MİSİN?” DİYE SORULMUŞTUR.
GÖNÜL MESCİDİ’NDEKİ HAREM-İ İLÂHİYİ YIKMAYA CÜR’ET EDEN FİLLERİ VE ASHABINI RABBİMİZ NASIL EBABİL KUŞLARIYLA VE KUŞLARIN ATTIĞI SERT TAŞLARLA HELÂK ETTİ, BİLMEZ MİSİNİZ? EŞKIYÂ NEFİS KUVVETLERİ, HAKİKATTE BEYTULLAH OLAN KÂLB, GÖNÜL KÂBESİNİ TAHRİP VE İSTİLÂ ETMEYE KAST ETTİĞİNDE, O YÜCE MAHALLE, CİSMANÎ TABÎAT KİLİSESİNİ İNŞÂ ETMEYE YELTENDİ.
 
BİR TARAFTAN RUHANÎ KUVVELER HACILARINI, CİSMANÎ TABÎAT KİLİSESİNE ÇEVİRMEYE ÇALIŞIRKEN, DİĞER TARAFTAN AKIL VE FELSEFE EMRİNE GİREN VE BEDENİN ÂDETLEŞMİŞ AMELLERİNİ, FİKİRLERİNİ BURAYA YIĞMAYA BEYHUDE ÇALIŞTI. FAKAT İNŞÂ ETMEYE ÇALIŞTIĞI BU CİSMANÎ TABÎAT KİLİSESİNE, RİCÂL-İ GAYB KAFİLESİNİN RUHANİ KUVVELERİ ŞEVK ATEŞİNİ ATTILAR, HAK’KA BOYUN EĞME, TESLİM OLMA VE RİYÂZATLA KİLİSEYİ ATEŞE VERDİLER. BUNUN ÜZERİNE NEFSİ EMMÂRE KUVVETLERİ GAZAP, ŞEHVET, İHTİRAS, HARAM MENFAAT GİBİ NEFSANÎ VE KARANLIK KUVVETLERİNİ, VEHİM ŞEYTANI FİLİNİN KOMUTANLIĞINDA GÖNÜL MESCİDİNİN ÜZERİNE SÜRDÜ.
 
ALLAH TEÂLÂ HAZRETLERİ ONLARIN HİLELERİNİ BOZDU. ÜZERLERİNE ZÂT’I TARAFINDAN GÜÇLENDİRİLMİŞ, BEYAZ VE RUHUN NÛRUYLA NÛRLANMIŞ ZİKİR VE FİKİR KUŞLARINI GÖNDERDİ. O KUŞLAR FİLİN ÜZERİNE RİYÂZAT, AŞK, ŞEVK, VEFÂ TAŞLARINI ATTILAR. VE FİLİ FİİLİNDEN DURDURUP, ÖZELLİK VE KUVVETİNDEN SÖKÜP, ÖLÜ BİR BİTKİ GİBİ KUPKURU, HAREKETSİZ KILDI VE HELÂK EYLEDİ. ALLAH ESİRGEYİCİ, KORUYUCU VE DİLEDİĞİNDE MUKTEDİRDİR.
 
KÖTÜNÜN MUHABBETİNDEN KENDİNİ KORUMALISIN. EĞER SENDE ONUN MUHABBETİ BAŞ GÖSTERİR, YERLEŞİRSE; SENİN MESCİDİNİ KÖKÜNDEN SÖKER, MAHV VE HARAP EDER.
ŞU DÜNYADA GENELDE MESCİTLERİ HARAP EDİP, YIKIP YOK EDİCİLERLE DOSTLUK EDEN GAFİLLERİ GÖRMEYE ÇALIŞ DA, O AZILI DÜŞMANDAN YIRTICI, VAHŞİ HAYVANDAN KAÇAR GİBİ KAÇ.
 
  Trio Yazılım